Aktualności
 rok szkolny 2014/15
 
 

Sport - 2014/15

Innowacje - Projekty 

ARCHIWUM - sport w latach poprzednich

ARCHIWUM - aktualności w latach poprzednich

GALERIA  ZDJĘĆ od  2008 roku LINK  do  filmów  na  YOUTUBE
 
 
16 października 2014 r.
GOKiC - Urodziny Kubusia Puchatka.
Ognisko integracyjne klas I-III.

więcej zdjęć ...

 

 
 
15 października 2014 r.
Warsztaty rękodzieła artystycznego w ramach projektu "Historyczne inspiracje".
Były to zajęcia malarskie i hafciarskie dla uczniów kl. V – uczestników projektu. Warsztaty prowadziły zaproszone panie: A. Szeliga, S. Boho, B. Nawój, H. Tryniecka, R. Ożóg. Poza częścią praktyczną, były także wykłady teoretyczne z zakresu malarstwa w różnych epokach historycznych. Największą atrakcją zajęć była postać Leonarda da Vinci – najwybitniejszego malarza Renesansu, z którego podobizną uczniowie robili sobie zdjęcia.

więcej zdjęć ...

 
 
 
14 października 2014 r.
Dzień Patrona - "Odwaga Świętości".
Dzień Komisji Edukacji Narodowej.
Drugi raz obchodziliśmy Dzień Patrona razem z Dniem Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystości przybyli goście: Sekretarz Gminy Pani Bożena Więcław-Babiarz oraz rodzice. Po uroczystej Mszy św. delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową. Następnie odbyła się część artystyczna połączona z prezentacją multimedialną przygotowana przez mgr Lucynę Golenię i mgr Wiesława Wawrzaszka. Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom obsługi.

 

więcej zdjęć ...

 

 
 
9 października 2014 r.
Próbna ewakuacja szkoły.

 

 
 
6 października 2014 r.
Integracyjne ognisko klasy IV.
 

 

 

 
2 października 2014 r.  
Historię swojej rodziny w postaci drzewa genealogicznego oraz zbiory numizmatyczne przedstawił rakszawskim gimnazjalistom nauczyciel Wiesław Wawrzaszek. Więcej na stronie ...

 

 
 
27 września 2014 r.
Uczennica kl. II Amelia Wawrzaszek wygrała gminny konkurs fotograficzny "Gmina Rakszawa w obiektywie". Gratujemy. Zdjęcie wykonane na terenie Plantacji Nasiennej Julin. Jest to stara chatka na narzędzia w dawnej szkółce. Protokół komisji konkursowej. 

 

 

 
26 września 2014 r.
Publiczne Gimnazjum w Rakszawie - Europejski Dzień Języków Obcych.
W konkursie języka angielskiego wzięło udział 7 drużyn ze szkół  gminy  Rakszawa, w tym dwa zespoły z naszej szkoły. Zespół w składzie: Patryk Rejman, Hubert Śliż i Seweryn Turosz zajął I miejsce. Jest to już trzecia z rzędu nasza wygrana w corocznej edycji tego konkursu. Nauczycielem przygotowującym była Pani mgr Małgorzata Jagusztyn. Składamy serdeczne gratulacje.

 
 
 
25 września 2014 r.
Wycieczka do Osady Rakszawa.
W dniu 25 września uczniowie kl. V uczestnicy projektu ,, Historyczne inspiracje’’ odwiedzili osadę archeologiczną w Rakszawie. Uczniowie poznali najstarsze ślady działania człowieka na terenie naszej miejscowości. Podziwialiśmy urokliwe zakola rzeki Młynówki  i rosnącą w wodzie roślinę zanurzoną – moczarkę kanadyjską. Posumowaniem naszej wycieczki było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasy.

 

więcej zdjęć ...

 

 
23 września 2014 r.
Zdrowe odżywianie w przedszkolu - robimy surówkę.

   

 
 
22 września 2014 r.
Wybraliśmy nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2014/15. Przewodniczącym po raz drugi został Hubert Śliż. 
Pełny skład SU...

  

 
 
19 września 2014 r.
Akcja "Sprzątanie Świata". 

  

 
 
 
15 września 2014 r.
Spotkanie z policjantem. 
Pogadanka przeprowadzona przez st. asp. Witolda Leja (Dzielnicowy Gminy Rakszawa Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie) na temat "Bezpieczna droga do szkoły".

 

 

 
 
1 września 2014 r.
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/15 
Na program rozpoczęcia nowego roku szkolnego złożyło się: Msza Św., multimedialna prezentacja na temat rocznic z historii Polski (1920 - Bitwa warszawska, 1939 - rozpoczęcie II wojny światowej i napaść bolszewickiej Rosji, 1944 - wybuch Powstania Warszawskiego, 1980 - powstanie Solidarności, 1989- pierwsze wolne wybory). Przygotowanie i prowadzenie mgr Wiesław Wawrzaszek. Następnie odbyło się spotkanie z wychowawcami, które szczególnie przeżyli pierwszoklasiści.   

 

więcej zdjęć ...

Powrót do strony głównej